WETERYNARIA – Technikum

Ośrodek Edukacji „ SOKRATES” oferuje naukę na kierunku – technik weterynarii.  Jeśli Twoim marzeniem jest praca ze zwierzętami i niesienie im pomocy, to profil ten jest właśnie dla Ciebie. W naszej szkole czeka Cię opanowanie sporej ilości materiału. Zaczynając od anatomii i fizjologii zwierząt , a kończąc na ich diagnostyce. Poznasz wszystkie hodowle,  choroby zwierząt , profilaktykę i pielęgnację. Wśród szkolnych przedmiotów znajdziesz również kontrolę i nadzór weterynaryjny, rozród zwierząt , a nawet język obcy w zawodzie.

W trakcie nauki będziesz mógł odbyć  praktyki , które pozwolą Ci lepiej przygotować się do przyszłej pracy. Ukończenie kierunku w naszej szkole daje mnóstwo możliwości zawodowych i jest również świetnym fundamentem do podjęcia studiów. Należy pamiętać , że praca ze zwierzętami wymaga  nie tylko przygotowania merytorycznego , ale przede wszystkim ogromnej cierpliwości i empatii w stosunku  do nich.

Po szkole, jako technik weterynarii będziesz mógł znaleźć pracę w lecznicach i klinikach weterynaryjnych ,  w gospodarstwach hodowlanych , ogrodach zoologicznych czy nawet w  inspekcji weterynaryjnej. Jeśli więc kochasz zwierzęta , a nauka nie jest Ci straszna – czekamy!